Dámské náušnice ve tvaru srdce

Od nepaměti je ve všech lidských kulturách srdce symbolem nejen lásky, ale taktéž odvahy a statečnosti, a dokonce i bojovnosti. Ztvárnění srdce má tak dokonalý design, že překonalo věky – traduje se, že souměrnost pravé a levé části značí muže a ženu, jiné zdroje praví, že se původně jednalo o dualitu světa – dobro a zlo.

Lidsky je srdce chápáno jako sídlo citu, a tak se uvedená symbolika pojí právě s láskou a oddaností. Nemusí však jít nutně jen o lásku mileneckou, tedy o vášeň a smyslnost. Skutečné lidské srdce je „veliké“ a obsáhne tolik lásky, kolik si jen dovedete představit. Rodiče milují své děti a naopak, srdečný je vztah mezi dobrými přáteli, anebo kolegy – tedy láska v rodině, láska partnerská, přátelská, sousedská... Symbolem srdce lze tedy také vyjádřit náklonnost, bratrství, solidaritu, podporu.

Postupem času se symbol srdce přenesl na některé předměty běžné potřeby, a to zejména na předměty dárkové, k nimž patří také šperky. A šperkaři se předhánějí, který z nich předloží to nejkrásnější srdíčko, ať už bude ze zlata či stříbra, a nosit se bude jako přívěsek na řetízku či v boltcích jako náušnice; rovněž může být součástí prstenu, anebo třeba náramku.

I náš e-shop se připojil k této tradici a nabízí vám řadu náušnic ve tvaru srdce či s motivem srdce. Většina z nich je vyrobena ze stříbra 925/1000, avšak uspokojíme i ty zájemce, kteří preferují šperk z chirurgické oceli 316L. Chcete-li obdařit svou milovanou osobu, ať již je to manželka, přítelkyně, maminka nebo dcera, můžete jí věnovat náušnice ve tvaru srdce, a to v mnoha různých provedeních.

Bývalo zvykem, že srdce z lásky musí mít červenou barvu, ale to je již dávno přežitek. A obzvláště u šperků. Vždyť šperk má nejen zdobit, ale také vhodně doplňovat outfit, a je tedy zapotřebí zvolit náušnice podle ostatních doplňků a oblečení. A k tomu vám můžeme dopomoci. Srdíčka, která jsme pro vás připravili, se pohybují v širokém barevném spektru: třpytivá rudá, růžová, s opálovým leskem, s třpytem rudého, ale i čirého zirkonu, stříbrná, zlatá ve žlutém i růžovém provedení. A bude jen na vás, pro které z nich se rozhodnete.