Dámské náušnice

Jak vybrat dámské náušnice?

Zde najdete široký výběr náušnic. ✨ Vybírat můžete ze stříbrných či kvalitních ocelových náušnic různých stylů od klasiky v podobě kruhů a pecek přes zajímavé a oblíbené visací náušnice až po trendy náušnice s různými motivy ve tvaru srdce, květin či žádané zvířecí motivy. Skvělou a oblíbenou volbou jsou trendy náušnice značky Brosway, které jsou známé svým precizním zpracováním, odolnými materiály a italským stylovým designem.

Vybrat ty pravé náušnice není zas až tak složité. Při jejich výběru byste ale měli zvážit vzhled budoucího nositele a z jakého materiálu šperk bude. Správně vybrané náušnice vyzdvihnou přednosti obličeje a doplní celkový vzhled. Udělají v podstatě radost dvakrát, jak obdarovanému, tak i vám.

Materiály ze kterých náušnice jsou a které nabízíme:

 • Stříbro – velmi oblíbený materiál, pozor na černání. Kvalitní náušnice by měly mít povrchovou rhodiovou úpravu. Neztratí tak snadno svůj lesk.
 • Chirurgická ocel – oblíbený a odolný materiál. Vzhledem připomíná stříbro, ale je levnější. Zároveň tento materiál obvykle nevadí jedincům s citlivou pokožkou.

Jaký typ náušnic vybrat?

Zde je takový menší návod, jak si vybrat typ náušnic přesně pro vás nebo pro někoho jiného.

Podle tvaru:

Tvar obličeje by měl hrát ve výběru náušnic zásadní roli.

 Existují 4 základní tvary obličeje.

 • Trojúhelníkový obličej – tomuto tvaru sluší všechny typy náušnic. Vyzkoušejte třeba spirálky, které váš vzhled mohou okořenit. Vyhněte se geometrickým tvarům například: čtverec, obdélník nebo trojúhelník.
 • Oválný obličej – tomuto tvaru, budou také slušet téměř všechny náušnice. Můžete experimentovat jak s decentními, tak výraznými typy náušnic. Vyhněte se jen dlouhým náušnicím oválného tvaru, které by příliš zdůrazňovaly tvar vašeho obličeje.
 • Kulatý obličej – u tohoto typu vybírejte náušnice, které váš obličej opticky prodlouží. Hodí se delší visací jakéhokoliv tvaru. Vyhněte se peckám nebo velkým kruhům.
 • Hranatý obličej u tohoto typu je potřeba zjemnit obličej pomocí drobnějších náušnic. Budou vám slušet perličky, pecky i náušnice ve tvaru kapky nebo slzy. Úplně se vyhněte výrazným náušnicím ve tvaru čtverce, obdélníku nebo trojúhelníku.

 

Jak vybrat náušnice - tvar obličeje

Podle délky a barvy vlasů, pleti a oblečení

 • Typ vlasů - kombinujte textury. Když máte vlnité vlasy, volte spíš hladké náušnice. Pokud máte rovné vlasy, jděte do odvážnějších tvarů.
 • Délka vlasů - pro krátké vlasy decentní šperk, pro dlouhé a polodlouhé decentní i delší náušnice. Vyloženě dlouhé, výrazné náušnice patří zejména k slavnostním účesům.
 • Barva vlasů - pro teplé odstíny (žlutá blond barva, odstíny hnědé) se hodí žluté zlato, ke studeným odstínům (platinová, bílá blond barva) spíš stříbro, bílé zlato nebo platina. Brunetkám sluší i růžové zlato.
 • Tón pleti - jižanským typům sluší žluté zlato, bledé krásky by měly sáhnout po stříbru, platině nebo bílém a růžovém zlatu.
 • Oblečení - pro decentně oblékaného člověka decentní šperk, pro milovníky barev a extravagance klidně něco výraznějšího. Všímejte si i oblíbených barev. Pokud si nejste jistí, raději zvolte čistě kovový než výrazně barevný šperk.