Lapač snů - symbol ochrany a pozitivní energie

Význam symbolu - lapač snů

Symbol lapače snů se datuje až do doby předkolumbovské Ameriky, kde byl používán původními obyvateli k ochraně před zlem a negativními silami. Tento symbol se však neomezil jen na starověkou Ameriku, ale rozšířil se po celém světě a stále se používá jako talisman pro ochranu a pozitivní energii.

Co představuje lapač snů?

Lapač snů se skládá z kruhu, který symbolizuje celistvost a nekonečno, a z mnoha nití nebo provazů, které tvoří síť. Tyto nitě představují spojení mezi světem pozemským a spirituálním, a jsou schopné chytit negativní myšlenky a emoce, které by mohly poškodit naše mentální a emocionální zdraví.

Jak funguje lapač snů?

Lapač snů se většinou visí nad postelí nebo v místnosti, kde trávíme hodně času. Když spíme, naše mysl je nejvíce otevřená a náchylná k negativním myšlenkám a emocím. Lapač snů tedy funguje jako filtr, který tyto negativní energie chytí a nechá projít pouze pozitivní a konstruktivní myšlenky.

Jak si vytvořit lapač snů

Vytvořit si vlastní lapač snů je snadné a může být velmi relaxační aktivitou. Potřebujeme jen kruh (může být vyroben z proutí, drátů nebo dokonce z korálků) a různé druhy nití nebo provazů. Ty pak připevníme na kruh tak, aby vytvořily síť. Můžeme přidat také další symboly nebo ozdoby, jako jsou korálky nebo kamínky, které mají pro nás osobní význam.