Jak změřit velikost prstenu doma

Ačkoliv se může zdát, že zvolit správnou velikost prstenu je fuška, opak je pravdou. Dobrá zpráva je, že existuje několik způsobů, jak se dobrat ke správnému výsledku. Nebudeme Vás napínat, tady jsou:

Jak zjistit velikost prstenu

Nejčastější dámskou velikostí prstenu je 52-54. Avšak pokud chce muž koupit ženě prsten jako dárek, nebo se třeba jedná o prsten zásnubní, je tu několik variant, jak velikost prstenu zjistit (i potají).

Měřicí proužek

Další metodou, jak poznat velikost prstenu je pomocí měřicího proužku, které se dají zakoupit nebo vám je na vyžádání předloží v jakémkoli klenotnictví. Stačí si jednoduše na prst nasadit kroužek, který ženě vyhovuje, a přečíst číslo na daném kroužku. Velikost kroužku se pohybuje nejčastěji v rozmezí 38-72. Tato velikost odpovídá obvodu prstu.

Dle stávajícího prstenu

Pokud žena již nějaký prsten nosí, je nejlepší možností změřit průměr nebo si ho nenápadně propůjčit a zajít s ním do zlatnictví. Odborníci už poradí a velikost prstenu zjistí velmi rychle. Pokud se však rozhodnete pro možnost měřit průměr, existují přesné tabulky, které již ukáží velikost prstenu.

Obkreslete prsten

Až nebude žena mít prsten na sobě, obkreslete prsten na papír. Je důležité ho obkreslit zvenku i zevnitř. Ovšem je lepší prsten obkreslit několikrát, abyste měli jistotu, že vám neujela ruka při obkreslování.

Jak změřit velikost prstenu krejčovským metrem

Toto je ten nejlehčí případ a dost pravděpodobně již svoji velikost budete znát, ale opakování je matka moudrosti, takže pro jistotu:

Pomocí pravítka (ideálně posuvného) případně krejčovského metru, jednoduše změříte vnitřní průměr prstenu a dle výsledku si v tabulce nejběžnějších velikostí najdete svoje šťastné číslo. Pak už Vás čeká ta příjemnější část – nákup toho nejhezčího prstenu zde

Velikost prstenu tabulka

Jak se měří velikost prstenu a jak vybrat velikost prstenu

Šablona velikost prstenu / velikost prstenu převodní tabulka:

převodní tabulky

Nemám prsten pro srovnání 

Zde již budeme potřebovat trochu té kreativity, ale nebojte, žádná věda to není. Takže jak na to?

1. Vezmeme si provázek či stuhu

2. Omotáme provázek kolem prstu v místě kloubu

3. V místě překřížení uděláme fixou či propiskou rysku a následně změříme délku - viz. obrázek

Jakmile zjistíte velikost svého prstenu, opět Vás čeká ta nejpříjemnější část - výběr prstenu zde

jak změřit velikost prstenu

 

Důležitou informací je ale také to, že naše dominantní ruka je vždy trochu větší a širší než druhá. Proto dejte pozor, kterou ruku měříte a na kterém prstu bude žena prsten nosit. Také je důležité si uvědomit, že obvod studené a teplé prsty nemají stejný obvod. 

Nejlepší je velikost zjišťovat při normální teplotě rukou. Když jsou ruce studené, prsten by za normálních okolností byl ženě malý a naopak.

Stříbrný nebo zlatý prsten?

Nejčastěji se prsteny vyrábí z drahých kovů, jako je zlato nebo stříbro. Najdeme ale také prsteny vyrobené z platiny, mědi, titanu nebo třeba mramoru. Jak ale vybrat ten správný prsten?

Záleží na tom, do jaké barvy jsou její šperky laděny. Pokud má náušnice, řetízek nebo náramek z (bílého) stříbra, není vhodným dárkem zlatý prsten. Nemusela by ho nosit a proto je vždy lepší vědět, kterou “barvu“ šperků používá. Nebo má nejraději. 

Dalším důležitým bodem, který by měl muž vědět, je případná alergie na určitý druh kovu. Některé ženy si právě kvůli tomu některé prsteny koupi nemohou.

Taková alergie se projevuje zarudnutím pokožky, kde se prsten nebo jakýkoli jiný šperk dotýká kůže. Zároveň se však můžou objevit svědivé pupínky nebo malé puchýřky. Nejlepší variantou je se raději ženy zeptat, než ji nechat následně trpět.

Prsten s kamínky ano či ne?

Většina žen ocení na prstenu kamínky místo velkých drahokamů. Avšak pokud se bavíme o velmi malých kamíncích, nejsou moc praktické. Časem totiž vypadají, rychle černají a nakonec zbyde z krásného prstenu s kamínky jen kroužek kolem prstu.

Proto je lepší vypozorovat, jaký druh kamínků má žena nejraději a řídit se podle toho. Určitě nic nezkazíte obyčejným kroužkem se vsazeným kamínkem. Blýskat se bude na ruce každé ženy jakýkoli prsten.