Dámské náramky na ruku

Náramky pro ženy

Nebojte se nosit náramky. Přečtěte si, jak vybrat správně, aby tento šperk nepřekážel, ale upoutal pozornost a dotáhnul celkově zvolený outfit k dokonalosti.

Jak vybrat správný náramek pro ženy?

Co stylista, tolik názorů na to, jak vybrat náramek. Módní profesionálové někdy dávají protichůdné rady, a tak se musíte spolehnout sama na sebe. Důvěřovat své intuici je správné, ale měli byste vzít v úvahu i obecná doporučení pro výběr šperků. 

Náramek může těsně přiléhat k zápěstí nebo být volně na ruce. Jakou délku tedy zvolíte je jen čistě na vás. Hlavní je, aby se vám líbil. Snad jen jedna rada zde existuje - před nákupem se ujistěte, že náramek při pohybu z ruky nepadá a netlačí. 

Dámské náramky

Jak vybrat správnou velikost náramku:

To se dá zjistit pomocí krejčovského metru. Pokud ho nemáte, tak bude i stačit obyčejná šnůrka.

  1. Krejčovský metr je potřeba ovinout kolem zápěstí napevno. Potřebujete vědět, jaký je přesný obvod vašeho zápěstí. V případě šňůrky je potřeba ovinout kolem zápěstí šňůrku. Tu chyťte ji v místě kde končí obvod a přiložte ke klasickému pravítku.
  2. Jakmile budete mít změřen obvod zápěstí, tak přičtěte 2 cm a vyjde vám konečná velikost náramku. Příklad: Změříte si velikost zápěstí 20 cm, teď k tomu přičtete 2 cm a máte výslednou velikost náramku 22 cm, kterou byste si měli objednat 

V případě, že náramek kupujete jako dárek, pomůže vám tato tabulka velikosti.

Pro ženy:

Typ postavy Orientační délka
štíhlá 17-18 cm
střední 18-19 cm
silnější 20-21 cm


Jakmile váš náramek dorazí domů, tak je potřeba si zkontrolovat, jak pohodlně se vám náramek zapíná a rozepíná. Chvíli jej noste na ruce a zaměřte se na to, jak se s ním cítite. Nic by nemělo překážet, dřít, škrábat apod. Pokud se náramek neustále odírá nebo tlačí na ruce nebo oblečení, pravděpodobně s ním nebudete spokojení. 

Pro štíhlé zápěstí se hodí náramky, které jsou tenké a úzké.

Pro baculaté ruce se hodí náramky, které opticky vypadají masivně - složitě tvarované modely, náramky z velkých korálků, šperky s mnoha přívěsky. Úzké a tenké náramky lze samozřejmě nosit též, nicméně by měly být volné a neměly by těsně přiléhat.

K náramkům se také velmi hodí krásné elegantní stříbrné náušnice které doplní váš outfit k dokonalosti.